ویژگی لمینت سرامیکیReviewed by دکتر مهرداد افتخاری on Dec 6Rating: 4.5ویژگی لمینت سرامیکی
ویژگی لمینت سرامیکی

ویژگی لمینت سرامیکی

Features porcelain veneers

در این مطلب سعی بر این داریم که ویژگی لمینت سرامیکی و سوالات متداولی که در زمینه این لمینت های سرامیکی مطرح است را پاسخ دهیم . پس این مطلب را لطفا با دقت مطالعه نمایید و اگر همچنان سوالی برای شما بود با ما در میان بگذارید تا در اولین فرصت از همین طریق برای شما عزیزان پاسخ داده شود.

با توجه به اینکه لمینت های سرامیکی فوق نازک نسل جدید و نوینی از لمینت ها می باشند که کاملا با لمینت های قدیمی با تراش فراوان متفاوت است به همین دلیل سعی بر این شده که شرح مختصر و مفیدی در این خصوص ارائه گردد.

1) برای نصب لمینت ها ،  دندان تراش می خورد؟ در 90 درصد موارد همانطور که در ویدیو ها مشخص است خیر مگر در 10 درصد دندان ها که نامرتبی آنها زیاد باشد.

2) آیا لمینت ها دائمی هستند؟ بله – لمینت سرامیکی علی رغم ضخامت بسیار کم، مقاومت بسیار بالایی دارند و به هیچ عنوان قابل جداشدن نیست و یک درمان دائمی و مادام العمر است و نمی توان آنها را پس از مدتی جدا کرد.

3) آیا با خوردن مواد غذایی سفت از جمله سیب گاز زدن لمینت ها شکسته و یا کنده نمی شوند؟ در مورد لمینت های سرامیکی خیر چراکه مقاومت آنها کاملا همانند دندان واقعی ست اما در مورد کامپوزیت بله . با توجه به اینکه نسبت به سرامیکی شکننده تر هستند ممکن است با خوردن برخی مواد غذایی سفت شکسته و یا دچار لب پریدگی می شوند.

4) آیا لمینت هایی که روی دندان قرار می گیرند باعث پوسیدگی نمی شوند؟ در نظر داشته باشید درمان لمینت یک درمان کاملا علمی است که امروزه در سراسر دنیا مورد استقبال فراوانی قرار گرفته و نه تنها باعث پوسیدگی نمی شود بلکه از سطح بیرونی دندان ها محافظت می کند و اگر پوسیدگی به مرور زمان ایجاد شود قطعا از داخل دندان اتفاق می افتد که نتیجه عدم رعایت بهداشت بوده است که در نهایت نیازی به جدا کردن لمینت ها نیست بلکه همانند سایر دندان ها از پشت دندان قابل درمان است.