لزوم استفاده از ایمپلنت‌های دندانی

لزوم استفاده از ایمپلنت‌های دندانی

ایمپلنت چیست ؟
ایمپلنت‌های دندانی یک ریشه مصنوعی هستند که در استخوان فک قرار داده می‌شوند. پروتز، پل و دندان‌های مصنوعی بر روی این ایمپلنت‌ها کاشته می‌شوند. ایمپلنت‌های دندانی از تیتانیوم خالص ساخته می‌شوند که یک ماده کاملا زیست ‌سازگار (با بافت‌های بدن سازگار است) بوده و با استخوان فک جوش می‌خورد. کاشت ایمپلنت‌های دندانی یک راهکار موثر، بی‌خطر و قابل پیش‌بینی برای رفع مشکلات ناشی از دندان‌های از دست رفته است.

اهمیت کاشت ایمپلنت در مراکز تخصصی و مجهز

کاشت ایمپلنت‌های دندانی یک پروسه درمانی موفق در قبال دندان‌های از دست رفته هستند. مراجعه به کلینیک‌های درمانی مجهز خیال شما را از بابت دریافت خدمات درمانی مناسب راحت خواهد کرد. کلینیک‌های مجهز از متخصصانی استفاده می‌کنند که تجربیات فراوانی در زمینه کاشت ایمپلنت‌های دندانی دارند. در کلینیک‌های درمانی مجهز از سی‌تی اسکن برای ارزیابی وضعیت دهان و دندان بیماران استفاده می‌شود. تصاویر سی‌تی اسکن احتمال آسیب دیدن اعصاب حیاتی فک و سینوس را به حداقل می‌رسانند. دندان‌پزشک به کمک تصاویر سی‌تی اسکن به ارزیابی وضعیت استخوان فک بیمار پرداخته و دیگر نیازی به استفاده از داروهای بیهوشی و بی‌حسی ندارد. بهره‌مند شدن از این تجهیزات ارزان نیست؛ با این حال، از مزایای بسیاری برخوردار است.

چرا دندان‌های از دست رفته جایگزین می‌شوند؟

ایمپلنت‌های دندانی علاوه بر بازیابی لبخند و توانایی غذا خوردن و صحبت کردن، نقش بسزایی در جلوگیری از تضعیف ساختار استخوانی فک و صورت دارند. ایمپلنت‌های دندانی با کنترل نیروهای وارده به هنگام جویدن غذا از پوکی استخوان جلوگیری می‌کنند. استخوان فک نیز با افزایش تراکم استخوانی به نیروی وارده واکنش نشان می‌دهد.