ایمپلنت یا کاشت دندانReviewed by دکتر مهرداد on Dec 21Rating: 4.5قیمت کاشت ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان

Dental Implant

تیتر های مطالب ایمپلنت دندان (دسترسی سریع)

ایمپلنت دندان

معرفی ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان یکی از درمان های دندانپزشکی است. در این درمان ایمپلنت جایگزین دندان به صورت دائم می شود. انتخاب نوع ایمپلنت دندان و برآورد قیمت ایمپلنت به شرایط بیمار، وضعیت استخوان و نوع پروتز بستگی دارد. ایمپلنت دندان در بهترین شرایط مانند دندان طبیعی به مراقبت نیاز دارد و فشار بی اندازه بر ایمپلنت دندان صحیح نیست.

انتخاب نوع ایمپلنت دندان

دندانپزشک بعد از انتخاب نوع ایمپلنت دندان و برآورد قیمت کاشت دندان با توجه به شرایط بیمار با انجام عمل جراحی، پین فلزی (Fixture) را در استخوان قرار می دهد. پروتزی که روی آن قرار می گیرد متفاوت است و ممکن است ثابت یا متحرک باشد.

قیمت ایمپلنت دندان

هزینه خدمات دندانپزشکی و قیمت ایمپلنت دندان همیشه نسبت به سایر خدمات پزشکی بیشتر بوده و علت آن نیز مسئولیت کاری بالایی که بر دوش دندانپزشک است و همچنین مواد و متریال گران قیمتی است که باید استفاده شود. از طرفی بخش زیادی از هزینه‌ای که بابت خدمات دندانپزشکی پرداخت می‌گردد صرف هزینه و مواد اولیه و متریال مصرفی می‌گردد، و اغلب خدماتی که مستلزم تخصص بالا هستند، هزینه بالایی نیز به همراه دارند. استفاده از ایمپلنت ارزان قیمت گاها می تواند خسارات جبران ناپذیری به بیمار وارد آورد.

ایمپلنت دندان چیست ؟

ایمپلنت دندان یک نوع پایه فلزی خاص از جنس تیتانیوم است که با سلول های بدن کاملا سازگار میباشد و جایگزین ثابت و دائمی به جای دندان از دست رفته، توسط دندانپزشک در داخل استخوان فک قرار میگیرد و قسمت تاج و روکش دندان ساخته شده، بر روی آن قرار میگیرد. بدیهی است که نوع متریال و جنس مواد آن روی قیمت ایمپلنت دندان تأثیرگذار است.

ویدیو کاشت ایمپلنت دندان

عوارض کاشت ایمپلنت دندان
فواید و موفقیت ایمپلنت دندان
طول درمان ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان

دلایل استفاده از ایمپلنت دندان و کاشت دندان

ایمپلنت دندان یا کاشت دندان؛ جدیدترین روش جایگزینی دندان

ایمپلنت دندان (کاشت دندان) دوام همیـشــگی دارد.

افزایش اعتماد به نفس فرد پس از انجام ایمپلنت دندان

راحتی در تکلم و گفتار با انجام ایمپلنت دندان یا کاشت دندان

حفظ دندانهای مجاور و استخوان فک با ایمپلنت

توانایی جویدن با دندان کاشته شده همانند دندان طبیعی

زیبایی فوق العاده دندان کاشته شده در دندانهای طبیعی

میزان موفقیت ایمپلنت دندان

توصیه هایی برای انجام ایمپلنت دندان موفق

1- پس از کاشت ایمپلنت به مدت یک روز از مسواک زدن در اطراف ناحیه عمل خودداری نمائید.

2- شستن دهان تا 8 ساعت بعد از عمل جراحی ایمپلنت دندان توصیه نمیشود.

3- بهتر است روز بعد از جراحی کاشت دندان ، از دهان شویه استفاده گردد و بهترین محلول برای شستشوی دهان محلول کلرهگزیدین روزی 3 مرتبه می باشد و پس از آن هر روز ، روزی یک مرتبه. ولی شستشو با نرمال سالین تا زمان کشیدن بخیه روزانه چند مرتبه انجام شود.

4- بعد از ایمپلنت دندان آب دهان خود را قورت دهید و آن را به بیرون تخلیه نکنید. مکیدن و تف کردن باعث تشدید خونریزی میشود.

تورم بعد از کاشت ایمپلنت دندان

تورم بعد از جراحی ایمپلنت و کاشت دندان معمولی است. تورم تا 72 ساعت پس از جراحی افزایش می یابد و پس از آن به تدریج کاهش می یابد و در پایان هفته اول معمولا از بین می رود. جهت کاهش تورم استفاده از کمپرس یخ پس از اتمام جراحی توصیه می شود. یخ را به مدت 10 دقیقه در محل مورد نظر قرار داده و سپس 5 دقیقه به بافت استراحت دهید. این عمل را 4 تا 5 ساعت ادامه دهید. همچنین جهت کاهش تورم بعد از جراحی بالاتر نگه داشتن سر نسبت به بدن در هنگام خواب توصیه می شود.

آثار کبودی و بی‌حسی لب ها بعد از ایمپلنت دندان

ایجاد کبودی و بی حسی در اطراف لب و ترشح خونابه پس از جراحی ایمپلنت دندان طبیعی است. با دیدن این موارد نگران نشوید و همچنین ممکن است دهان شما پس از جراحی تا چند روز اول به میزان قبل باز نشود.

کنترل خونریزی ایمپلنت دندان

در صورت ترشح بیش از اندازه خونابه بهترین راه برای کنترل خونریزی ایجاد فشار بر روی ناحیه جراحی توسط یک تکه گاز استریل کوچک و مرطوب شده و شستشو با سرم به مدت 2 ساعت می باشد.

دستورات خوردن و آشامیدن بعد از عمل جراحی کاشت دندان یا ایمپلنت

* نوشیدن پس از جراحی به راحتی امکان پذیر است و مایعات خنک و پر انرژی برای 24 ساعت اول توصیه می شود، ولی برای خوردن باید دقت داشته باشید که بی حسی اثر خود را از دست داده باشد و همچنین دقت شود که جویدن سبب باعث خونریزی و آسیب به ناحیه جراحی می شود، بنابراین بهتر است تا 24 ساعت از جویدن پرهیز شود.

* در روز سوم بعد از جراحی از مسواک مخصوصی بنا به تشخیص پزشک که در صورت نیاز در اختیار شما قرار میگیرد ، استفاده کنید.

مراقبت بعداز کاشت ایمپلنت
اجزا و انواع ایمپلنت دندان
ایمپلنت ارزان

چرا ایمپلنت ؟

ایمپلنت های دندانی بهترین جایگزین دندان های طبیعی انسان هستند چراکه اولا همانند ریشه دندان عمل کرده مانع تحلیل استخوان فک می شوند، و ثانیا به دلیل اینکه از داخل فک منشا می گیرند (مشابه دندان طبیعی) عمل جویدن بسیار راحت صورت می پذیرد . همچنین به دلیل اینکه ثابت در فک و دائمی قرار می گیرند مشکل در تکلم و گفتار نیز بوجود نخواهد آمد. این مزایا درست نقطه مقابل دندان های مصنوعی متحرک و همچنین بریجهای دندانی هستند. در بریج های دندانی، دندان های سالم باید تراشیده شوند تا به عنوان پایه مورد استفاده قرار گیرند که این خود نتیجه بسیار مخربی دارد. ودر دندان متحرک به علت عدم ثبات و حرکت مداوم هم در غذا خوردن و هم در جویدن دچار مشکل هستند و به مرور سبب تحلیل هرچه بیشتر استخوان فک می شوند تا جایی که دیگر امکان استفاده از ایمپلنت هم وجود ندارد.

عواقب بی توجهی به دندان از دست رفته

بی توجهی به دندان های از دست رفته سبب جا به جا شدن دندان های اطراف و مقابل ناحیه بی دندانی ، پوسیده شدن فواصل بین دندان ها، شل شدن دندان ها مجاور به علت جابه جایی و در نهایت خرابی کامل و جداشدن دندان های اطراف و تحلیل بافت استخوان فک می شود. ایمپلنت به موقع و سریع بهترین جایگزین برای دندان های از دست رفته می باشد.

ویدیو عواقب بی توجهی به دندان از دست رفته

تنها قیمت تعیین کننده نوع ایمپلنت دندان نیست

متاسفانه با توجه به تبليغات نامناسب در خصوص ايمپلنت دندان و قيمت هاي بسيار ارزان و در نهايت وسوسه كننده، بسياري از مراجعه كنندگان فقط به جهت قيمت پايين تر به مراكز نامعتبر مراجعه كرده اند و در نهايت با انجام جراحي هاي نامناسب و استفاده از ایمپلنت هاي بي كيفيت و ازران قيمت بيماران دچارمشكلات حادتر مي نمايند از اين رو شما عزيزاني كه كانديد انجام جراحی ايمپلنت هستيد در نظر داشته باشيد ، قيمت تنها يكي ازفاكتورهاي انتخاب ايمپلنت دندان ميباشد و انتخاب نوع ایمپلنت به آيتم هاي متعددي از جمله وضعيت فك بيمار ، ميزان تحليل استخوان ، وضعيت سينوس ها و در نهايت هزينه قابل قبول براي بيماربستگي دارد كه حتما بايستي با راهنمايي پزشك معتمد انجام شود چرا كه ايمپلنت هاي با كيفيت وباقيمت مناسب تر هم وجود دارد ولي متاسفانه به دليل عدم آگاهي و راهنمايي غلط اشتباه ترين گزينه انتخاب ميشود ومتاسفانه مراجعه كنندگان را دچار چالش های بزرگ مينمايند. برای دریافت توضیحات تکمیلی به صفحه ایمپلنت ارزان مراجعه نماید.

انجام ایمپلنت دندان یا بریج ؟

مسلما ایمپلنت دندان بهترین جایگزین دندان های از دست رفته می باشد . امروزه درمان بهتر از بریج جهت جایگزینی دندانهای از دست رفته استفاده از ایمپلنت دندان است و با توجه به آنکه هزینه این درمان بیشتر از بریج است ولی درمان بسیار با ارزشتری است که مورد استقبال و رضایت استفاده کنندگان آن و پزشکان سراسر دنیا قرار گرفته است و مهمترین مزیت آن این است که بدون تراشیدن دندانهای مجاور ناحیه بی دندانی ، جایگزینی دندان انجام میگیرد و مانع از دست رفتن دندانهای سالم اطراف میگردد. و از دیگر مزیت های اصلی استفاده از ایمپلنت دندان این است که مانع تحلیل لثه ناحیه بی دندانی می شود. بطور كلي ميتوان گفت حتما لازم نيست به تعداد دندان هاي از دست رفته ايمپلنت گذاشته شود و با توجه به مقررن به صرفه بودن اين روش ميتوان تعداد ايمپلنت ها را به كمك بريج كاهش داد. برای آشنایی بیشتر با بریج های دندانی به صفحه بریج دندان مراجعه نمایید. و برای دریافت اطلاعت دربازه تفاوت ایمپلنت دندان با بریج دندان به صفحه مزیت های ایمپلنت نسبت به بریج مراجعه نمایید.

ویدیو مقایسه ایمپلنت دندان با بریج دندان

تفاوت ایمپلنت تک مرحله ای و چند مرحله ای

در جراحی کاشت ایمپلنت در مرحله اول بعد از باز کردن لثه پیچ ایمپلنت دندان (فیکسچر) در استخوان فک قرار داده می شود و سپس لثه بخیه زده می شود تا جوش بخورد. و در مرحله دوم حدود سه ماه بعد باید مجددا لثه شکافته شود و هیلینگ(فرم دهنده لثه) ایمپلنت برای قرارگیری روکش دندان روی فیکسچر گذاشته و دوباره بخیه زده شود . و در آخر حدود دوهفته بعد هیلینگ خارج شده و اباتمنت که پایه اصلی روکش دندان است بسته می شود و سپس روکش دندان تحویل داده می شود. ولی در نوع تک مرحله ای این ایمپلنت ها که در این مرکز با آفر بسیار ویژه ارائه می گردد در همان جلسه کاشت ایمپلنت هیلینگ نیز بسته می شود و مرحله بعدی مستقیما مرحله آماده سازی برای روکش دندان است .بنابراین نیاز به جراحی مجدد لثه و مرحله دوم جراحی در این روش وجود ندارد.
همچنین در صورتی که استخوان فک شما مقاومت لازم را داشته باشد در این ایمپلنت ها این امکان وجود دارد که حتی بدون بخیه و از طریق پانچ کردن لثه ایمپلنت کاشته شود.

انجام ایمپلنت برای افراد سیگاری

بهتر است پیش از درمان ایمپلنت سیگار را ترک کنید، چراکه باعث افزایش موفقیت درمان خواهد شد و نتایج درمان ایمپلنت را بهبود خواهد بخشید. اگرچه بیمارانی نیز هستند که با وجود مصرف روزانه سیگار تحت درمان ایمپلنت قرار گرفته اند، اما این موضوع که سیگار کشیدن مشکلات اطراف ایمپلنت دندان را افزایش می دهد قابل توجه است.حتی با وجود سیگار کشیدن می‌توان موفقیت بالای 90 درصدی برای ایمپلنت در نظر گرفت، بنابراین گذاشتن ایمپلنت برای فرد سیگاری از لحاظ علمی به‌صورت مطلق اشتباه نیست، اما عواملی نظیر تعداد سیگار مصرفی طی روز، سال‌های مصرف سیگار بر میزان موقعیت ایمپلنت موثر است.

درد کاشت ایمپلنت دندان

بسیاری از کسانی که مورد جراحی کاشت ایمپلنت دندان قرار گرفته اند گفته اند که این روش درد کمی دارد. و اگر از بی حسی های موضعی مناسب نیز استفاده شود درد آن حذف خواهد شد و حتی بعضی از بیماران گفته اند که درد کاشت ایمپلنت دندان آن از درد کشیدن دندان به مراتب نیز کمتر است.

انجام پیوند استخوان برای جراحی کاشت ایمپلنت

پروتزهای نامناسب و بی توجهی به دندان های از دست رفته نقش موثری در از بین رفتن بافت استخوان فک دارند. پیوند استخوان یک راهکار فوق‌العاده برای جایگزینی بافت‌های استخوانی از دست رفته است که باعث رشد مجدد استخوان می‌شود. پیوند استخوان یک راهکار جامع و قابل پیش بینی است که کارکردهای فراوانی دارد. از پیوند استخوان جهت ایجاد یک پایه قوی برای کاشت ایمپلنت‌های دندانی استفاده می‌شود؛ این عمل، نقش موثری در جلوگیری از پیشرفت بیماری‌های لثه داشته و لبخند شما را زیباتر جلوه می‌دهد. پژوهشگران، پیوند استخوان را بهترین گزینه برای بازیابی استخوان فک می‌دانند. برای کسب اطلاعات تکمیلی تر در خصوص پیوند استخوان به صفحات پیوند استخوان جراحی ایمپلنت و استفاده از پیوند استخوان برای ایمپلنت های دندانی مراجعه نمایید.

ویدیو انجام پیوند استخوان برای کاشت ایمپلنت دندان

بهترین زمان برای کاشت ایمپلنت دندان بعد از کشیدن دندان

رویکردهای متفاوتی برای کاشت ایمپلنت دندان بعد از کشیدن وجود دارد .

قراردهی ایمپلنت دندان بلافاصله پس از کشیدن دندان.

قراردهی ایمپلنت مدتی پس از کشیدن دندان ها ( 2 هفته تا 3 ماه پس از کشیدن).

ایمپلنت کردن با تاخیر ( 3 ماه یا بیشتر پس از کشیدن دندان)

مناسب ترین زمان برای کاشت ایمپلنت دندان برای فک پائین حدود دو تا سه ماه و برای فک بالا حدود چهار تا شش ماه پس از کشیدن دندان می باشد البته در مواردی که بیمار عفونت لثه و یا دیابت نداشته باشد این امکان وجود دارد که همزمان با کشیدن دندان ایمپلنت را نیز انجام داد. که البته از نظر تطابق استخوان با ایمپلنت بهترین موقع هست. برای دریافت توضیحات تکمیلی به صفحه کاشت ایمپلنت بعد از کشیدن دندان مراجعه نمایید.

درمان سینوس لیفت چیست ؟

به بالا بردن کف سینوس جهت رسیدن به ارتفاع مناسب استخوان جهت کاشت ایمپلنت دندان سینوس لیفت می گویند، که بسته به میزان از دست رفتن استخوان دو نوع سینوس لیفت باز ( Open Sinus Lift ) و سینوس لیفت بسته ( Close Sinus Lift ) تقسیم بندی می شود. برای مطالعه بیشتر به صفحه سینوس لیفت مراجعه نمایید.

آیا کاشت ایمپلنت محدودیت سنی دارد ؟

باید تا سن 18 سالگی صبر کرد تا اسکلت صورت شکل کامل خود را پیدا کند  در غیر این صورت ممکن است در آینده به خاطر رشد فک و صورت روکش ایمپلنت دندان کوتاه تر به نظر برسد. در بعضی موارد مثلا اگر چند ایمپلنت دندان در یک ناحیه کاشته شده باشد و پروتزی به شکل بریج روی ایمپلنت ها نصب شده باشد مقاومت بریج مانع از رشد اسکلتال در آن ناحیه میشود و بنابر این بیمار دچار دفرمتی صورت میشود ولی پس از سن 18 سالگی هیچ محدودیتی  وجود ندارد و تا هر سنی  میتوان ایمپلنت دندان انجام داد.

در سنین پایین تر برای تک دندان میشود ایمپلنت دندان انجام داد ولی باید پروتز ایمپلنت دندان بعد از 18 سالگی تعویض شود تا اندازه آن با دندان های مجاور تناسب داشته باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه همه چیز درباره ایمپلنت دندان مراجعه نمایید.

ایمپلنت فوری چیست ؟

در بعضی موارد خاص اگر شرایط استخوانی خیلی مساعد باشد میتوان بلافاصله تاج را به ریشه کاشته شده متصل کرد ولی احتمال شکست درمان تا 20% افزایش می یابد. برای انجام این کار باید عرض و طول استخوان ایده آل باشد و تراکم استخوان هم به حدی باشد که بتوان ایمپلنت را با نیروی 60 نیوتن بست. پروتز این ایمپلنت باید کوتاه باشد که در هنگام جویدن به فیکسچر فشار وارد نشود و نیز باید از جنس کامپوزیت یا آکریل باشد.

بهتر است ایمپلنت فوری فقط برای 6 دندان قدامی انجام میشود که جنبه زیبایی دارند  و در نواحی خلفی به خاطر افزایش فشار بهتر است که اینکار انجام نشود.

بعد از مدت پنج ماه روکش موقت با روکش اصلی تعویض میشود.

اطلاعات تکمیلی تر در صفحه ایمپلنت فوری موجود می باشد.

اوردنچر چیست ؟

بازسازی و جایگزینی کامل دندان های از دست رفته یک فک بوسیله جراحی کاشت تعداد اندکی ایمپلنت و در نهایت انجام پروتز متحرک را اوردنچر می گویند.

میزان موفقیت ایمپلنت دندان

موفقیت ایمپلنت دندان 97% گزارش شده است، در 3% موارد بجای پیوند استخوان بافت لثه ای به ایمپلنت دندان میچسبد و در این موارد بایستی ایمپلنت دندانی خارج شده و مجددا ایمپلنت جدید کاشته شود.

علت این پدیده وارد شدن ضربه به ایمپلنت دندان است که منجر به تکان خوردن ایمپلنت و جوش نخوردن آن به استخوان میشود. همانطور که میدانیم برای جوش خوردن استخوان باید هیچ حرکتی وجود نداشته باشد بنابراین وارد شدن فشار به ناحیه میتواند منجر به جوش نخوردن ایمپلنت دندان شود. برای دریافت توضیحات تکمیلی به صفحه ایمپلنت های دندان مراجعه نمایید.

عوارض کاشت ایمپلنت دندان

ورم در ناحیه جراحی ایمپلنت طبیعی است، که به طور معمول پس از 48 تا 72 ساعت پس از عمل کاشت ایمپلنت کاهش پیدا می کند و در طول 4 الی 5 روز آینده کاملا بر طرف می شود. برای جلوگیری از تورم غیر عادی و کاهش آن داروهای استروئیدی برای یک یا دو روز تجویز خواهد شد.

مواردی نیز پس از تحویل روکش و یا بریج (پروتز ایمپلنت) ممکن است پیش آیند که حتما باید پزشک را در جریان قرار دهید عبارتنداز : 1- خارج شدن روکش ایمپلنت 2- لق شدن روکش ایمپلنت 3- شکستگی پروتز ایمپلنت 4- شکستگی بدنه ایمپلنت

برای دریافت توضیحات هریک از موارد بالا به صفحه عوارض کاشت ایمپلنت مراجعه نمایید.

مراقبت بعد از کاشت ایمپلنت دندان

در اینجا به برخی نکات مفید که برای مراقبت های بعد از کاشت ایمپلنت اشاره می کنیم : 1- خودداری از مسواک زدن تا یک روز پس از جراحی کاشت ایمپلنت 2- شستن دهان تا 8 ساعت بعد از عمل جراحی توصیه نمی شود. 3- بهتر است روز بعد از جراحی، از دهان شویه استفاده گردد. 4- آب دهان خود را قورت دهید و آن را به بیرون تخلیه نکنید. 5- در صورت ترشح بیش از اندازه خونابه بهترین راه برای کنترل خونریزی ایجاد فشار بر روی ناحیه جراحی ست.

برای اطلاع از موارد بیشتر به صفحه مراقبت بعد از کاشت ایمپلنت مراجعه نمایید.

موارد مهم در زمان ایمپلنت دندان

1-در زمان جراحی ایمپلنت، باید از کشیدن سیگار و نوشیدن قهوه و چای در سه روز اول پرهیز کنند، به طوری کلی استفاده از سیگار، مواد مخدر و مشروبات الکلی موفقیت کاشت ایمپلنت را کاهش میدهند.

2-داروهای تجویزی را دقیقا طبق دستور پزشک مصرف کنید.

ایمپلنت دندان

دلایل پزشکی که مانع از کاشت ایمپلنت دندان می شود

عوارض کاشت ایمپلنت امراض حاد و مزمن مانند قلبی یا دیابت می توانند با کاشت ایمپلنت مغایرت داشته باشند. علاوه بر این پیشینه رادیو تراپی (درمان با اشعه) استخوان را شکننده ساخته و از کاشت ایمپلنت دندانی جلوگیری میکند. همچنین بیماری‌های ضعیف کننده سیستم دفاعی بدن مانند multiple sclerosis به طور کلی اجازه بهره مندی بیمار را از این عمل جراحی نمیدهد. برخی از بیماری ها مانند امراضی که با داروهای ضد لختگی خون مداوا می شوند به صورت موقت مانع این عمل جراحی می گردند و با قطع موقتی دارو امکان انجام ایمپلنت را میدهد. ولی موانع مطلق انگشت شمار می باشند و به همین سبب نیز گزارش سوابق بیماری و داروهای مصرف شده و در حال استفاده از اهمیتی حیاتی برخوردار است.

 هزینه ایمپلنت دندان

در این مرکز چند نوع ایمپلنت دندان به شرح زیر قابل انجام می باشد:

1-ایمپلنت  KME  که  در داخل ایران  ساخته و تولید میشود و به ایمپلنت ایرانی شناخته میشود و قیمت آن 5.500.000 میباشد.
2-ایمپلنت  BIOTEM که ایمپلنت درجه یک کره ای میباشد و از نظر ساخت و کیفیت و ماندگاری با ایمپلنتهای اروپایی و آمریکایی برابری دارد. از جمله مزایای این ایمپلنت امکان کاشت بوست استنت های جراحی بوده که این امکان را به آن میدهد که بدون بخیه و فوری انجام شود بعلاوه که امکان تحویل پروتز آن( بصورت موقتی و یا حتی در برخی موارد بسته به شرایط دهان به صورت دایمی ) در همان جلسه جراحی میباشد.قیمت این ایمپلنت در حالتی که پروتز و روکش آن پس از چند ماه تحویل شود به ازای هر واحد 7.500.000 میباشد. در صورتی که قرار باشد پروتز آن از قبل آماده شود و در روز جراحی تحویل دهده شود هزینه جراحی آن به عزع هر واحد 11.500.000 میباد و هزینه پروتز آن به صورت جداگانه محاسبه میشود.
.
3- ایمپلنت Neobiotech آمریکا که تحت لیسانس کمپانی امریکایی NeoBiotech می باشد ولی تولید و بسته بندی در کره جنوبی می باشد و هزینه آن به ازای هر واحد 8.000.000 می باشد.
4- ایمپلنت OSSTEM درجه یک  کره ای با امکان لودینگ کمتر از دو ماه البته با توجه به شرایط استخوانی شخص میباشد. این  برند ایمپلنت همچنین دارای دو نوع متفاوت CA و BA میباشد که  نوع CA آن با توجه به اینکه داخل محلول کلسیم قرارگرفته  ,  مستقیما از محفظه کلسیم وارد استخوان فک میشود, دارای خصوصیات سازگاری با بافت بالاتری نسبت به نوع BA میباشد. قیمت نوع BA آن 9,500,000 و قیمت نوع CA آن 10,500,000 میباشد.

5- ایمپلنت iDi فرانسه که از نظر کامل بودن قطعات جراحی کاملترین نوع ایمپلنت بوده و هزینه آن 10.500.000 می باشد.

6- ایمپلنت TRI سویس که از ساخت بسیار مطلوبی برخوردار می باشد و هزینه آن 9.500.000 می باشد.

نکته دیگر این است ، که این قیمتها، هزینه جراحی و کاشت ایمپلنت دندان می باشد و شامل بقیه موارد مانند پروتز(روکش) روی ایمپلنت، پیوند استخوان،پیوند لثه، جراحی سینوس (سینوس لیفت) و … نمی شود و کلیه موارد ذکر شده هزینه های جداگانه ای دارند.

1- هزینه پیوند استخوان به ازای هر درمان از 3.500.000 تومان شروع می شود ، و این هزینه ربطی به تعداد ایمپلنت دندان ندارد و بستگی به میزان استخوان مصنوعی مصرفی دارد.

2- هزینه پیوند لثه برای هر بیمار از 3.500.000 تومان شروع می شود و این نیز ارتباطی با تعداد ایمپلنت ندارد.

جراحی سینوس (سینوس لیفت) نیز دو نوع داریم :که شامل سینوس لیفت باز و سینوس لیفت بسته می باشد.

1- در سینوس لیفت بسته که همزمان ایمپلنت هم کاشته می شود ، به ازاء هر ایمپلنت که نیاز به جراحی سینوس داشته باشد 3.900.000 تومان به هزینه ایمپلنت دندان اضافی می شود.

2- در سینوس لیفت باز که معمولا ابتدا انجام می شود و ایمپلنت ها پس از 4 الی 6 ماه کاشته می شوند،هزینه به ازای هر سی سی استخوان مصرفی محاسبه می شود که هزینه این روش جراحی (سینوس لیفت باز) نیز ربطی به تعداد ایمپلنت کاشته شده ندارد و تنها بسته به میزان تحلیل استخوان و افزایش فضای سینوس و حجم استخوان مصرفی دارد و هزینه آن از 5.900.000 تومان شروع میشود .

هزینه روکش ایمپلنت

روکشها  انواع مختلفی دارند( معمولی-زیبایی) که هزینه آنها با توجه به انتخاب مراجعه کننده و صلاح دید پزشک از 4.500.000 تا 8.500.000 تومان میباشد.

شرایط اقساط

شرایط پرداخت اقساطی ایمپلنت دندان به صورت 4 ماهه با پرداخت چک معتبر در مدت زمان دوره درمان قابل انجام می باشد.

جهت دریافت توضیحات تکمیلی با شماره های مطب تماس حاصل نمایید.

ویدیو تحویل روکش ایمپلنت دندان

مراقبت بعد از درمان ایمپلنت
عــوارض احتمالیاقدامات لازم
درد،تب و لرز خفیفطبیعی است. از مسکن تجویز شده توسط دندانپزشک استفاده کنید.
تراوش خونابهطبیعی است، یک تکه گاز استریل را در محل قرار داده و ۲۰ دقیقه فشار دهید.
خونریزیبه کلینیک مراجعه نمایید.
تورمبعد از ۲۴ ساعت ناحیه را کمپرس گرم نمایید.
شل شدن قسمت خارج لثه ایسریعاً به کلینیک مراجعه کنید.