ایمپلنت ارزانReviewed by دکتر مهرداد افتخاری on Feb 24Rating: 5.0قیمت ایمپلنت

ایمپلنت ارزان

قیمت کاشت دندان ( ایمپلنت)ایمپلنت ارزان
از گذشته تا به امروز تعرفه خدمات دندانپزشکی و هزینه ایمپلنت دندان و یا کاشت دندان نسبت به تعرفه سایر خدمات پزشکی و غیرپزشکی، اندکی بالاتر بوده و علت آن نیز مسئولیت حرفه ای بالا برای دندانپزشک و همچنین مواد و متریال مصرفی گران قیمت بوده است. از آنجایی که 90 درصد خدمات ارائه شده دندانپزشکی مشمول مصرف متریال و مواد اولیه مصرفی می باشند ، معمولا خدمات تخصصی با قیمت نسبتا بالایی ارائه می شوند.

هزینه کاشتن دندان

جراحی کاشتن دندان یا ایمپلنت یکی از خدمات و جراحی های نوین و البته به لحاظ قیمت گران در زمینه دندانپزشکی تخصصی و جراحی دهان می باشد، که در مدت زمان کوتاهی که از عمر آن می گذرد، پیشرفت بسیار زیادی در این زمینه حاصل شده است.

هزینه کاشت و ایمپلنت

قیمت خدمات کاشت و جراحی ایمپلنت دندان معمولا بسته به برند (Brand) و مشخصات ایمپلنت استفاده شده و همچنین پروتز یا همان روکش دندان مورد استفاده متفاوت می باشد . علاوه بر برند ایمپلنت و نوع روکش، جراحی‌های جانبی حین کاشت ایمپلنت مثل جراحی سینوس باز ، جراحی سینوس بسته، پیوند استخوان جهت افزایش عرض استخوان، افزایش ارتفاع استخوان و همچنین پیوند استخوان در زمان کشیدن و کاشت فوری ایمپلنت نیز هزینه های جداگانه ای داشته که به قیمت جراحی کاشت ایمپلنت اضافه می شوند، در پایان دستمزد جراح نیز به مجموع مبالغ فوق اضافه شده و در نهایت قیمت جراحی ایمپلنت مشخص می شود.

متاسفانه برخی از دندانپزشکان با استفاده از تبلیغات پولی و ظاهری اقدام به انجام اعمالی جهت جذب نادرست بیماران جهت کاشت ایمپلنت دندان می نمایند. برای مثال، در صورتی که یک ایمپلنت با مشخصات ایده آل که از جمله آن :

هزینه ایمپلنت آناتومیک دندان

* شکل ظاهری و آناتومیک استاندارد با ریشه دندان، سطح بیرونی کاملا سازگار با بدن انسان (سطح بیرونی ایمپلنت انواع مختلفی دارد که کیفیت و دوام و زمان جوش خوردن ایمپلنت را تغییر می دهد)

فواید و موفقیت ایمپلنت دندان
مراقبت بعداز کاشت ایمپلنت
ایمپلنت دندان

هزینه قطعات کاشت و ایمپلنت دندان

قطعات همراه ایمپلنت (شامل کاور درب ایمپلنت و هلینگ که به صورت اختصاصی همراه هر ایمپلنت باشد یا نباشد)، را داشته باشد، حداقل قیمت اولیه که می‌تواند داشته باشد حدود یک میلیون تومان است. که علاوه بر آن باید هزینه روکش ایمپلنت که آن هم انواع PFM ، Zircom’a ، EMax ، Zolid و … را دارد، و هریک قیمت متفاوتی دارند ، نیز به آن اضافه می شود، که آن نیز بسته به نوع تا 1.800 میلیون تومان متفاوت می باشد. علاوه بر این دو مورد ذکر شده.

هزینه‌های جانبی ایمپلنت

در صورتی که جراحی کاشت ایمپلنت نیاز به جراحی های جانبی شامل جراحی های سینوس و یا بازسازی فک نیز داشته باشد هزینه های آنها نیز به همراه دستمزد جراح که در حدود 1.800 میلیون تومان می باشد نیز به آن اضافه می شود .

ایمپلنت ارزان

تبلیغات ایمپلنت ارزان

بنابراین با توجه به شرایط و متریال مصرف شده و هزینه های ذکر شده، تبلیغات منحرف کننده برخی دندانپزشکان در این زمینه که با قیمت های حدود 700 هزار تومان یا 900 هزار تومان و یا 1.200 میلیون تومان ارائه می دهند ، قطعا از کیفیت بسیار پایین ایمپلنت برخوردار است ( انواع ایمپلنت چینی ، هندی ، پاکستانی ) که متاسفانه در این ایمپلنتها با لیبل و اسم برندهای معروف اروپایی و آمریکایی ارائه می شوند و سبب گمراه شدن بیماران و شکست درمان در آنها می شوند.

لذا از شما مراجعه کنندگان محترم به مراکز درمانی جهت کاشت ایمپلنت خواهشمندیم کلیه موارد زیر را جهت اطمینان از درمان انجام شده برای خود را مدنظر داشته باشید .

طول درمان ایمپلنت دندان
عوارض کاشت ایمپلنت دندان
اجزا و انواع ایمپلنت دندان

موارد موثر در هزینه ایمپلنت یا کاشتن دندان

1-نام و برند ایمپلنت مربوطه ، چک کردن وب سایت و QR code

2-قطعات یدکی مورد استفاده جهت ایمپلنت مثل کاور ، هلینگ که آیا اختصاصی هر ایمپلنت هست و یا خیر

3-بررسی نوع و لیبل پودر استخوان مصرف شده که حتی در صورت زیاد و اضافه آمدن باید به صورت یکبار مصرف باشند و دور ریخته شوند.

( امکان استفاده از یک ایمپلنت برای دندان دو بیمار وجود ندارد)

4-ست یکبار مصرف جراحی به صورت پک کامل جهت استفاده هر شخص

5-روکش یا پروتز مورد استفاده جهت پایان کار

6-گارانتی خدمات ارائه شده جهت درمان توسط پزشک، و گارانتی و مشخصات پیچ ایمپلنت توسط کمپانی تولید کننده.

7-میزان تخصص و مهارت جراح جهت انجام جراحی ایمپلنت

8- و…..

با تشکر از حسن توجه شما که از ارزش و قیمت خدمات منحصر به فرد و با کیفیت ایمپلنت آگاه هستید.

سایر مطالب درباره ایمپلنت دندان و قیمت آن

پیوند استخوان جراحی ایمپلنت
هزینه ایمپلنت دندان
طول درمان ایمپلنت دندان
کاشت ایمپلنت بعداز کشیدن دندان
قرار دادن ایمپلنت دندان
مصارف پزشکی ایمپلنت دندان
ایمپلنت دندانی
مراقبت بعد از کاشت ایمپلنت
بریج دندان
اجزا و انواع ایمپلنت دندان
ایمپلنت های دندان
عوارض ایمپلنت
سینوس لیفت
ایمپلنت ارزان
همه چیز درباره ایمپلنت دندان