هزینه خدمات دندانپزشکیReviewed by دکتر مهرداد افتخاری on Apr 9Rating: 4.5هزینه خدمات دندانپزشکی

هزینه خدمات دندانپزشکی

کلیه خدمات دندانپزشکی نیاز به ویزیت دارند که هزینه ویزیت ما در این مرکز کاملا رایگان بوده و توضیحات و راهنمایی های کامل در اختیار شما عزیزان قرار می گیرد.

هزینه خدمات دندانپزشکی

قیمت ایمپلنت دندان ( هزینه ایمپلنت )  :

همانطور که می دانید ایمپلنت یا کاشت دندان انواع بسیار متعدد و قیمتهای متفاوتی دارد . در این مرکز چند نوع ایمپلنت استفاده می شود که همه آنها از گارانتی ما برخوردار بوده و شامل خدمات و گارانتی مادام العمر می باشند.

ارزانترین نوع ایمپلنت کره ای می باشد که برای سنین بالای ۷۰ سال پیشنهاد می شود و قیمت آن ۱/۸۰۰/۰۰۰ به همراه روکش آن می باشد . البته قیمت پایین این درمان به نشانه ضعیف یا بی کیفیت بودن آن نیست. این روش نیز مثل دیگر روش ها شامل گارانتی مادام العمر ما می باشد.

نوع دیگر ایمپلنت که در این مرکز استفاده می شود، ایمپلنت آمریکایی می باشد که برای تمام سنین مناسب بوده و قیمت آن ۲/۵۰۰/۰۰۰ به همراه روکش می باشد و از نظر کیفیت بسیار بالا بوده و با ایمپلنتهای با قیمت ۴ تا ۶ میلیونی توان رقابت دارد.

نوع دیگر ایمپلنت آمریکایی Dentsply می باشد که قیمت آن ۲/۸۰۰/۰۰۰ می باشد. این ایمپلنت نیز بسیار با کیفیت و خوب و برای هر سنی مناسب بوده و از نظر ساخت و تکنو لوژی بسیار پیشرفته و مشابه ایمپلنتهای ۴ تا ۶ میلیونی می باشد و بخاطر برند بسیار معروف Dentsply  هست که قیمت بالاتر دارد و البته که بهتر هم هست.

نوع دیگر ایمپلنت فرانسوی می باشد که ایمپلنت فوق العاده با کیفیت و قدیمی و خوبی است و به دلیل اینکه کلیه قطعات مربوط به این ایمپلنت به طور اختصاصی در پکیج هر ایمپلنت موجود می باشد، قیمت آن کمی بالاتر از انواع دیگر است و حدودا ۲/۲۰۰/۰۰۰ می باشد.اینکه قطعات هر واحد ایمپلنت همراه با پکیج اولیه ایمپلنت و همراه آن باشد، یک مزیتی است که به قیمت ایمپلنت می افزاید.

از نظر دوام و ماندگاری کلیه ایمپلنتهای که ما در این مرکز برای شما انجام می دهیم دارای گارانتی مادام العمر می باشند.

نکته دیگر این است ، که این قیمتها شامل جراحی و کاشت ایمپلنت به همراه روکش آن است و شامل بقیه مسائل مانند پیوند استخوان،پیوند لثه، جراحی سینوس (سینوس لیفت) و … نمی شود و آنها هزینه های جداگانه ای دارند.

هزینه پیوند استخوان به ازای هر شخص از ۷۰۰/۰۰۰ به بالا می باشد ، و این هزینه ربطی به تعداد ایمپلنت ندارد و بستگی به میزان استخوان مصنوعی مصرفی دارد.

هزینه پیوند لثه برای هر بیمار از ۵۰۰/۰۰۰ به بالا می باشد و این نیز ارتباطی با تعداد ایمپلنت ندارد.

جراحی سینوس (سینوس لیفت) نیز دو نوع داریم :که شامل سینوس لیفت باز  و بسته می باشد.

در سینوس لیفت بسته که همزمان ایمپلنت هم کاشته می شود ، به ازاء هر ایمپلنت که نیاز به جراحی سینوس داشته باشد ۹۰۰/۰۰۰ به هزینه ایمپلنت اضافی می شود.

در سینوس لیفت باز که معمولا ابتدا انجام می شود و ایمپلنت پس از ۶ ماه کاشته می شوند،هزینه برای هر طرف فک بالا ۴/۵۰۰/۰۰۰ می باشد که هزینه این روش جراحی (سینوس لیفت باز) نیز ربطی به تعداد ایمپلنت کاشته شده ندارد.

قیمت بلیچینگ دندان ( هزینه بلیچینگ ) :

به سفید کردن دندان بلیچینگ می گویند و همانطور که میدانید دو نوع روش بلیچینگ دندان وجود دارد .

نوع اول که در مطب طی ۲تا ۳ مرحله ۱۵ دقیقه ای انجام می شود، و دندان ها بین ۶ تا ۱۰ پرده سفید تر می شوند و قیمت آن از ۱/۲۰۰/۰۰۰ تا ۱/۵۰۰/۰۰۰ می باشد. ( بستگی به درجه و تعداد مرتبه انجام دارد.)

نوع دوم علاوه بر اینکه ۳ بار در مطب انجام می شود ِ یک عدد کیت (پکیج) کامل جهت استفاده در منزل نیز در اختیار شما قرار می گیرد که بعداز بلیچینگ مطبی از آن در منزل به مدت ۱۰ روز استفاده می کنید . این روش دوام و ماندگاری بلچینگ را تا چندین برابر افزایش می دهد . قیمت بلیچینگ به همراه پک کامل داخل منزل ۱/۸۰۰/۰۰۰ می باشد.

قیمت لمینیت دندان ( هزینه لمینت ) :

به پوشاندن سطح بیرونی دندان به منظور زیبایی و افزایش استحکام لمینت دندان می گویند و این روش انواع مختلف دارد که شامل انواع لمینتهای کامپوزیتی، لمینت های سرامیکی و لمینت های نانو کریستال یا همان کانتکت لنز ( Contect Lens ) ، لومینیرز و …… می باشد .

لمینت های کامپوزیتی خود شامل دو نوع هستند، یک نوع که همرنگ دندانهای فعلی شما می باشد و فقط از نظر شکل و ارتفاع و اندازه دندان شما تغییر می کند و قیمت آن حدودا از ۳۵۰ الی ۵۵۰ هزار برای هر واحد دندان می باشد.

حسن این روش ( روش لمینت کامپوزیتی ) به این است که نیازی به تراش زیاد دندان ندارد و معمولا بدون تزریق بی حسی طی یک جلسه انجام می شود و پایان می پذیرد و دیگر نیازی به قالبگیری و فاصله بین زمان قالبگیری و تحویل نیست و ایراداتی نیز دارد که از جمله تغییر رنگ لمینتها و تیره تر شدن آنها پس از چند ماه است که البته با یک جلسه پالیش برطرف می شود . مورد بعدی دوام و مقاومت این لمینت ها نسبت به لمینتهای سرامیکی و نانو کریستال هست که احتمال لب پر شدن و جدا شدن از دندان در آنها وجود دارد .

نوع دیگر لمینیت، لمینت های سرامیکی می باشند که نیاز به مراحل قالبگیری و ارسال به لابراتوار دارند.

در این روش دندانها نیاز به تراشیده شدن دارند و معمولا نیاز به تزریق داروی بی حسی هست . در این روش که نسبت به روش لمینت های نانو کریستال یا کانتکت لنز قدیمی تر است،شکل و ظاهر و دوام لمینتها بسیار عالی و زیبا می باشد و اشکال آن در میزان تراشیده شدن دندان می باشد که این خود سبب می شود در فشارهای بالا از روی دندان جدا شود و نیاز به تعویض یا چسباندن مجدد داشته باشد . قیمت این روش حدودا ۱/۴۰۰/۰۰۰ به ازای هر دندان می باشد.

و اما جدیدترین نوع لمینت که اصطلاحا به آن لومینیرز نیز گفته می شود به دلیل ضخامت بسیار کم (اندازه لنز چشم) به آن کانتکت لنز می گویند. جنس این نوع لمینت از سرامیک نانو کریستال به همراه بیس هیدروکسی آپاتیت می باشد که از نظر زیبایی و دوام فوق العاده بوده و از نظر دوام نیز کم از دندان طبیعی ندارد.

این روش محاسن بسیار زیادی دارد که از جمله آن ،عدم نیاز به تزریق بی حسی ( به جز در موارد دندانهای حساس) تراش بسیار اندک از سطح دندان و البته در اکثر موارد نیز نیاز به تراش سطح دندان وجود ندارد. بنابرین بافت دندان کاملا حفظ می شود و آسیبی به دندان سالم  نمی رسد. دوام بسیار بالا و مقاومت در مقابل شکستگی و لب پریدگی دارد. بخاطر هیدروکسی آپاتایت موجود در سرامیکهای نانو ظاهر دندان در این روش کاملا طبیعی و همچنین درخشندگی بسیار زیادی دارد.

قیمت لومینیرز برای هر دندان ۲.۹۰۰.۰۰۰ می باشد.

لمینت ها انواع دیگری نیز دارند که در زیر به آنها اشاره شده است :

قیمت لمینت IPS برای هر دندان ۱.۷۰۰.۰۰۰ می باشد

قیمت لمینت گلس سرامیک برای هر دندان ۱.۹۰۰.۰۰۰ می باشد

قیمت لمینت فلدسپاتیک برای هر دندان ۲ میلیون می باشد

قیمت لمینت زیرکونیا برای هر دندان ۳ میلیون می باشد

قیمت لمینت نانو کریستال برای هر دندان ۱.۸۰۰.۰۰۰ می باشد

به دلیل استقبال شما گرامیان از نسل های جدید این لمینت کلیه لمینت های مرکز دکتر مهرداد به جز لومینیرز امریکا از تاریخ ۱ آذر تا تاریخ ۱ بهمن به مدت فقط دوماه با تخفیف ویژه ۱۵ درصد ارائه می گردد.

قیمت ارتودنسی دندان ( هزینه ارتودنسی ) :

به عمل مرتب کردن دندانها ارتودنسی می گویند که چندین روش برای انجام آن وجود دارد هزینه درمان ارتودنسی از حدود قیمت ۳/۵۰۰/۰۰۰ برای هر دو فک شروع می شود که شامل روشهای قدیمی یا کانونشنال می باشد. بیشترین قیمت برای ارتودنسی حدود ۱۵/۰۰۰/۰۰۰ است  که روش ارتودنسی کاملا نامرئی است و دقیق ترین و بهترین روش برای انجام ارتودنسی است.

ما در این مرکز فقط دو روش ارتودنسی را انجام میدهیم ، یکی روش دیمون، که جدیدترین روش ارتودنسی های سیم و براکت دار است ، این روش سرعت و دقت بالایی دارد که در صورتی که از جنس تیتانیوم باشد حدودا ۶/۵۰۰/۰۰۰ هست و اگر همرنگ دندان باشد حدودا ۸/۵۰۰/۰۰۰ است . و روش بعدی همان روش ارتودنسی نامرئی هست که از ۱۱ میلیون تا ۱۵ میلیون است و بستگی به میزان نامرتبی دندان دارد و همانطور که گفته شد دقیق ترین و بهترین روش درمان ارتودنسی نیز هست.

قیمت روکش دندان ( هزینه روکش ) :

روکش دندان یا کپ انواع  مختلفی دارد که شامل :

روکش های معمولی یا PFM  که دارای بیس فلزی هستند و قیمت آنها در صورتی که رنگ طبیعی دندان ها باشد ۶۵۰/۰۰۰ می باشد . و در صورتی که از رنگهای بیلچ و هالیودی در آن استفاده شود قیمت آن ۹۰۰/۰۰۰ می باشد .

نوع دوم روکش، روکش زیرکونیا می باشند که دارای بیس زیرکونیوم ( ماده همرنگ دندان ) می باشد و از نظر زیبایی ودوام نیز بسیار بالا هستند . قیمت این نوع روکش ۱/۴۰۰/۰۰۰ می باشد .

نوع بعدی روکش ، روکش های E_Max هستند که مخصوص دندان های جلو و برای موارد زیبای کاربرد دارند. این روکش از نظر زیبایی فوق العاده هستند ولی از نظر مقاومت برای دندان های جلویی مناسب اند .ای نوع روکش از نظرزیبایی از دو نوع قبلی بسیار زیباتر می باشند.

نوع آخر روکش ها  ، روکش  Zolid هستند، که هم از نظر زیبایی و هم از نظر دوام در نوع خود بی نظیر است ِ Zolid نوعی زیرکونیای شفاف می باشد که کاملاّ تقویت شده بوده وهم برای دندان های قدامی وهم خلفی (عقبی) مناسب می باشد ِقیمت این نوع روکش ۲/۵۰۰/۰۰۰ می باشد .

قیمت جراحی لثه جهت زیبایی دندان :

جراحی لثه شامل یک جلسه جراحی می باشد که قیمت آن ۲/۵۰۰/۰۰۰ می باشد، و پس از آن در صورت نیاز و بنا به تشخیص پزشک سایر اعمال  طراحی لبخند برای شما انجام می گردد.


و در پایان مجدداً حضور شما مراجعه کننده محترم اعلام می داریم ، مرکز تخصصی دندانپزشکی و زیبایی دکتر مهرداد مفتخر است که کلیه خدمات ویزیت و مشاوره خود را به صورت ۱۰۰% رایگان و با کمال میل در اختیار شما عزیزان قرار می دهد.